سامانه ابلاغیه الکترونیک
14

مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی و رمز شخصی

امکان مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی در سامانه ابلاغ (eblagh.adliran.ir) برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی فراهم است. هر دو طرف در یک پرونده دعوی می‌توانند به صورت غیر حضوری و آنلاین به سامانه ثنا وارد شده و با وارد کردن کد ملی خود، ابلاغیه مربوط به پرونده خود را مشاهده نمایند.

برای ورود به سامانه ثنا، پیش نیاز آن وارد کردن رمز موقت است. پس از این مرحله، باید احراز هویت را در سامانه تکمیل کنید.

اگر می‌خواهید نکات کاربردی فرآیند بازکردن و مشاهدە ابلاغیه الکترونیکی با کد ملی با رمز شخصی ثنا با استفاده از موبایل را بدانید، ما در این مسیر به همراه شما هستیم.

سامانه ثنا چیست؟

سامانه ثنا
مشاهده ابلاغیه با رمز شخصی ثنا

سامانه ثنا یکی از سامانه‌های الکترونیکی است که توسط دولت ایران برای ارتباطات و ابلاغیه‌های قضایی استفاده می‌شود. این سامانه امکان ارسال و دریافت اسناد قانونی و ابلاغیه‌های دیگر بین اشخاص حقیقی و حقوقی را فراهم می‌کند. با استفاده از سامانه ثنا، افراد می‌توانند به صورت آنلاین ابلاغیه‌های خود را مشاهده کرده و نیز اقدامات لازم را انجام دهند. این سامانه جزء تلاش‌های دولت ایران برای دیجیتالی‌ سازی فرآیندهای قضایی و اداری است.

ابلاغیه الکترونیک چیست؟

ابلاغیه‌های قضایی با هدف اعلام مواردی نظیر طرح شکایت در برابر یک شخص یا اطلاع رسانی به فرد از موارد قضایی مرتبط با او، صادر می‌شوند. به عنوان مثال، در صورتی که شما علیه یک فرد اقامه دعوی کرده یا شکایتی را ثبت کرده‌اید، برای آن فرد ابلاغیه قضایی صادر می‌گردد تا از موضوع شکایت مطلع شود.

قبلاً، ابلاغیه‌های قضایی به صورت فیزیکی و در قالب یک نسخه کاغذی صادر و به آدرس محل سکونت یا محل کار فرد مورد نظر ارسال می‌شدند. اما با توجه به دیجیتالی شدن بسیاری از فعالیت‌ها، این روند نیز الکترونیکی شده و اکنون ابلاغیه‌های قضایی به صورت الکترونیکی صادر می‌شوند و اشخاص می‌توانند از طریق سامانه‌های مربوطه به این اسناد دسترسی داشته باشند.

اطلاع از مواردی مانند ابلاغیه‌های قضایی اهمیت زیادی دارد؛ زیرا احتمال وقوع دعوا یا شکایت در برابر شما وجود دارد و اگر از وجود این مسائل مطلع نباشید، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. بنابراین، آشنایی با روش دسترسی به این ابلاغیه‌های الکترونیکی ضروری است تا در صورت لزوم بتوانید به سرعت آن‌ها را بررسی و پیگیری کنید.

بیشتر بخوانید:

آموزش ورود به سامانه میخک تمدید گذرنامه

چرا ابلاغیه الکترونیک برایم ارسال میشود و شامل چیست؟

ابلاغیه الکترونیکی می‌تواند شامل موارد مختلفی باشد که معمولاً در زمینه‌های قانونی و قضایی صادر می‌شود. برخی از این موارد عبارتند از:

 1. طرح شکایت یا اقامه دعوی: ابلاغیه الکترونیک می‌تواند برای اطلاع‌ رسانی به فرد یا نهاد مرتبط در مورد شکایت یا دعویی که در برابر آن ارائه شده است، صادر شود.
 2. اعلام تصمیمات قضایی: پس از صدور تصمیمات قضایی، ابلاغیه‌های الکترونیک به طرفین مربوط برای اطلاع‌رسانی از تصمیمات قضایی و اقدامات بعدی ارسال می‌شود.
 3. اطلاع‌رسانی از جلسات و دادخواست‌های قضایی: ابلاغیه‌های الکترونیک ممکن است شامل اعلام زمان و مکان جلسات قضایی، دادخواست‌ها و سایر اسناد مربوط به روند قضایی باشد.
 4. اطلاع‌ رسانی از مهلت‌ها و تاریخ‌های مهم: مهلت‌ها و تاریخ‌های مهمی که برای انجام اقدامات قانونی لازم است، از طریق ابلاغیه‌های الکترونیک به طرفین اطلاع‌رسانی می‌شود.
 5. اطلاع‌رسانی از تغییرات قانونی و مقرراتی: در برخی موارد، ابلاغیه‌های الکترونیک برای اطلاع‌رسانی از تغییرات قانونی و مقرراتی که ممکن است بر تصمیمات قضایی تأثیرگذار باشند، صادر می‌شود.
 6. سایر اطلاعات قانونی و قضایی: ابلاغیه‌های الکترونیک ممکن است حاوی سایر اطلاعات و اعلامیه‌های مربوط به موضوعات قانونی و قضایی دیگر نیز باشد.

به طور کلی، هدف مشاهدە ابلاغیه الکترونیکی با کد ملی و رمز شخصی اطلاع‌ رسانی به مخاطبان در مورد موارد قانونی و قضایی مرتبط با آنها است تا آنان بتوانند به موقع و با دقت اقدامات لازم را انجام دهند.

مشاهدە ابلاغیه الکترونیکی با کد ملی و رمز شخصی در سامانه ثنا

در سامانه ثنا، مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی امکان‌ پذیر است. برای دسترسی به این ابلاغیه‌ها و مشاهده آنها، شما باید به سامانه ثنا وارد شوید و از طریق پنل کاربری خود به بخش مربوطه بروید. با وارد کردن اطلاعات کاربری خود، شما می‌توانید لیستی از ابلاغیه‌های قضایی که به شما صادر شده است را مشاهده کنید.

پس از ورود به پنل کاربری، بخشی به نام “ابلاغیه‌ها” یا “پیام‌ها” وجود دارد که در آن‌ جا می‌توانید لیستی از ابلاغیه‌های قضایی خود را مشاهده کنید. با کلیک بر روی هر ابلاغیه، می‌توانید جزئیات آن را مشاهده کنید، از جمله متن ابلاغیه و تاریخ صدور آن.

لطفا توجه داشته باشید که برای دسترسی و رویت ابلاغیه در سامانه ثنا با کد ملی ، شما نیاز به ثبت‌نام و ورود به سامانه ثنا دارید و همچنین باید اطلاعات کاربری خود را با دقت وارد کنید.

نحوه مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی و رمز شخصی

فرآیند مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی و رمز شخصی بصورت الکترونیکی به شرح زیر است:

 1. دریافت پیامک اعلام ابلاغیه: ابتدا شما یک پیامک اعلام‌ کننده وجود ابلاغیه جدید در سامانه ثنا دریافت خواهید کرد.
 2. ورود به سامانه ثنا: پس از دریافت پیامک، باید به سایت سامانه ثنا (adliran.ir) مراجعه کرده و وارد آن شوید.
 3. ثبت نام یا ورود: اگر تاکنون در سامانه ثبت نام نکرده‌اید، ابتدا باید ثبت نام کنید. در غیر این صورت می‌توانید با استفاده از اطلاعات کاربری خود وارد حساب کاربری خود شوید.
 4. ورود و مشاهده با کد ملی و رمز شخصی: پس از ورود به حساب کاربری خود، باید کد ملی و رمز شخصی خود را وارد کنید. این اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرند تا به شما اجازه دسترسی به ابلاغیه‌های الکترونیکی خود را بدهند.
 5. مشاهده ابلاغیه: پس از ورود موفقیت‌ آمیز، شما به بخشی از سامانه هدایت خواهید شد که محتوای ابلاغیه‌های الکترونیکی جدید را نمایش می‌دهد. در اینجا می‌توانید جزئیات ابلاغیه خود را مشاهده کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

با این فرآیند، شما می‌توانید به راحتی ابلاغیه‌های الکترونیکی خود را مشاهده کنید و از اطلاعات قضایی خود آگاه شوید.

مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی در ثنا برای شخص حقیقی

برای مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی شخص حقیقی، اطلاعات زیر لازم است:

کد ملی: برای شناسایی شخص حقیقی، کد ملی آن فرد مورد نیاز است.

کد ثنا (رمز عبور دریافت شده): این کد برای ورود به سامانه ثنا و دسترسی به ابلاغیه‌های الکترونیکی استفاده می‌شود.

شماره موبایل: این شماره برای دریافت کد تأیید یکبار مصرف و ورود به سامانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رمز یکبار مصرف: بعد از دریافت کد تأیید، آن را در سامانه وارد کرده و به حساب کاربری خود وارد شوید تا به ابلاغیه‌های الکترونیکی دسترسی پیدا کنید.

با این اطلاعات، می‌توانید وارد سامانه ثنا شده و مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی شخص حقیقی را انجام دهید.

مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی و رمز شخصی
مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی و رمز شخصی

مشاهده ابلاغیه با کد ملی بدون رمز شخصی برای شما میسر نیست. به همین دلیل، باید رمز شخصی و کد ملی خود را برای رویت ابلاغیه در سامانه ثنا وارد کنید.

پس از دریافت رمز یکبار مصرف برای مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا با کد ملی، پیام زیر را مشاهده خواهید کرد:

پیام صفحه ورود به سامانه ثنا
روند مشاهدە ابلاغیه الکترونیکی با کد ملی و رمز شخصی

به منظور ورود به سامانه ثنا، لطفاً شماره ملی و رمز شخصی را به درستی وارد نمایید. پس از دریافت موفقیت‌آمیز رمز موقت، گزینه “متوجه شدم” را انتخاب کنید تا به صفحه بعدی هدایت شوید.

توجه: سعی کنید فورا پس از دریافت رمز موقت در ثنا، آن را طبق تصویر صفحه پایین، در کادر 1 بنویسید و بر روی دکمه شماره 2 کلیک کنید. در غیر این صورت، دکمه ارسال مجدد رمز موقت را انتخاب کنید تا رمز موقت جدید دیگری برای موبایل شما ارسال شود.

اصلاعات ورود به سامانه
مشاهده ابلاغیه با رمز شخصی

اگر اطلاعات شما صحیح باشد، وارد حساب کاربری خود در سامانه ثنا می‌شوید. صفحه نخستی که در حساب کاربری خود مشاهده می‌کنید، همانند تصویر زیر است:

صفحه وارد شده ثنا
مشاهده ابلاغیه با رمز شخصی ثنا

کافی است که بر روی دکمه “مشاهده ابلاغیه” کلیک کنید. در نهایت، با انتخاب گزینه “دریافت و چاپ”، می‌توانید ابلاغیه را دریافت کنید.

طریقه ورود به سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی

قبل از هر چیز، به سایت adliran.ir بروید.
سپس بر روی “سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی” کلیک کنید.
در این مرحله، بر روی گزینه “سامانه اصلی ابلاغ” یا “سامانه پشتیبان ابلاغ” کلیک کنید.
وارد کردن کد ملی و رمز شخصی را فراموش نکنید، سپس بر روی گزینه بعدی کلیک کنید.
پس از ورود صحیح اطلاعات، یک رمز موقت برای شما ارسال می‌شود که با وارد کردن آن، به سامانه ابلاغ دسترسی پیدا می‌کنید.
لطفا توجه داشته باشید که این رمز موقت تا ۲۴ ساعت اعتبار دارد و می‌توانید برای ورودهای بعدی از آن استفاده کنید. در صورتی که به هر دلیلی به رمز قبلی دسترسی نداشته باشید، می‌توانید با کلیک بر روی “ارسال مجدد رمز موقت”، رمز جدیدی دریافت کنید.

برای مشاهده ابلاغیه‌ها:

صفحه اصلی سامانه ابلاغ دارای چند بخش است که به طور خلاصه به آنها اشاره خواهیم کرد:

ابلاغیه‌های جدید: در این قسمت، ابلاغیه‌های جدیدی که برای شما صادر شده است، قابل مشاهده است. ابتدا این ابلاغیه‌ها از طریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
ابلاغیه‌های مشاهده شده: هرگاه ابلاغیه‌ای را مشاهده کنید، به این بخش منتقل می‌شود و برای دسترسی مجدد باید به این بخش بروید.
دریافت با رمز: از طریق این قسمت و با استفاده از شماره و رمز پرونده، می‌توانید به ابلاغیه خود دسترسی پیدا کنید.

توجه: تاریخ مشاهده ابلاغیه‌های قضایی توسط شما، تاریخ ابلاغ محسوب می‌شود و تمامی آثار قانونی ابلاغ (مانند مهلت برای تجدید نظر در رای دادگاه) از آن تاریخ محاسبه خواهد شد. به همین دلیل بعد از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، باید به سامانه ثنا مراجعه کرده و ابلاغیه‌های خود را مشاهده کنید تا از حقوق و تعهداتتان آگاه شوید.

نکاتی که در مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا با کد ملی باید بدانید

نکات مهم برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی:

ضرورت ثبت نام و احراز هویت در ثنا: ثبت نام، عضویت و احراز هویت در سامانه ثنا برای افرادی که پرونده در دستگاه قضایی دارند، بسیار حیاتی و ضروری است.

مراجعه به دفاتر خدمات قضایی یا شعبه دادگاه با نسخه چاپی ابلاغیه: برای جلوگیری از تضییع حقوق قانونی خود، توصیه می‌شود که با داشتن نسخه چاپی ابلاغیه، به دفاتر خدمات قضایی یا شعبه دادگاه مراجعه کنید.

مالکیت شماره موبایل: شماره موبایلی که برای دریافت ابلاغیه استفاده می‌کنید، باید به مالکیت خودتان باشد. در غیر این صورت، امکان دریافت ابلاغیه بر روی موبایل شما وجود ندارد.

ضرورت رمز شخصی ثنا: مشاهده ابلاغیه الکترونیکی بدون وارد کردن رمز شخصی ثنا برای هیچ فرد حقیقی ممکن نیست. در صورت فراموشی رمز، بهتر است از طریق سایت ثنا اقدام به دریافت رمز ثنا با کد ملی کنید.

محافظت از رمز عبور شخصی: اطلاعات و رمز عبور شخصی سامانه ثنا را به افراد دیگر ارائه ندهید و از امنیت آن‌ها محافظت کنید.

بیشتر بخوانید:

ویدیو چرا اسنپ چت پسورد قبول نمیکنه + حل در 1 دقیقه

طریقه ورود به سامانه ثنا با رمز موقت

برای ورود به سامانه ثنا با رمز موقت و مشاهده ابلاغیه جدید، می‌توانید از سایت ثنا یا نسخه اپلیکیشن آن، به نام “عدالت همراه” استفاده کنید.

در صورتی که در خارج از ایران زندگی می‌کنید، تنها قادر به استفاده از نسخه اپلیکیشن ابلاغ برای دریافت ابلاغیه هستید. در غیر اینصورت، می‌توانید از مرورگر و یا اپلیکیشن ثنا برای دیدن ابلاغیه استفاده کنید و محدودیتی وجود ندارد.

اگر شخص حقوقی هستید، باید مراحل ورود به سامانه را برای “اشخاص حقوقی” انجام دهید. اگر هدف شما پیگیری شکایت شخصی خودتان است، باید گزینه “اشخاص حقیقی” را انتخاب کنید.

ورود به سامانه ثنا با رمز موقت
مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی شخص حقیقی

برای هر بار ورود به سامانه ثنا، شما باید رمز موقت را دریافت کنید. بنابراین، شماره موبایلی که همیشه به آن دسترسی دارید را در فرم ثبت نام ثنا وارد کنید.

مواردی که در مشاهده ابلاغیه با کد ملی باید بدانیم

در ادامه‌ این بخش، نکته‌های مهم مشاهدە ابلاغیه الکترونیکی با رمز شخصی آمده است:

مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی در اپلیکیشن عدالت همراه: تمامی افراد حقیقی و حقوقی قادر به مشاهد ابلاغیه با کد ملی خود در اپلیکیشن عدالت همراه می‌باشند.

الزامات زمانی برای انجام کاری در مهلت خاص: در صورتی که ابلاغیه جدید حاوی الزامات زمانی خاصی برای انجام کاری است، لازم است که کاربران در اولین فرصت، ابلاغیه را دریافت و پرینت بگیرند.

معنای ابلاغیه جدید در سامانه ثنا: ابلاغیه جدید در حساب کاربری اشخاص به معنای ابلاغ قانونی است و دارای آثار قانونی مانند تاریخ ابلاغ می‌باشد، حتی اگر توسط کاربر باز و مشاهده نشود.

حضوری محسوب شدن در جلسه دادگاه: اگر یکی از ابلاغیه‌های جدید مربوط به دادخواست یا زمان جلسه دادرسی و رای صادره مشاهده شود، حضوری محسوب می‌شود و شخص مربوطه حق واخواهی از رای صادره را نخواهد داشت.

تاریخ ابلاغ: تاریخ ابلاغ همان تاریخ ورود به سامانه ثنا با رمز شخصی به حساب کاربری است.

توصیه نهایی: بهتر است ابلاغیه‌های جدید را بلافاصله پس از ورود به حساب کاربری در سامانه ثنا بررسی کنید، تا از بروز خطاها و مشکلات مربوط به دریافت ابلاغیه از دادگاه جلوگیری شود.

تفاوت رمز پرونده و رمز شخصی ثنا در چیست؟

رمز پرونده و رمز شخصی ثنا متفاوت هستند. رمز پرونده از عدد 5 رقمی تشکیل شده و توسط شعبه دادرسی برای شخص ارسال می‌شود، در حالی که رمز شخصی برای مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی باید در سایت ثنا وارد شود.

بیشتر بخوانید:

کد فعال سازی 14 گیگ اینترنت رایگان ایرانسل

مشاهده ابلاغیه با موبایل با کد ملی و رمز شخصی

مشاهده ابلاغیه با موبایل با کد ملی و رمز شخصی ، که از سوی قوه قضاییه ارائه می‌شود و به عنوان برنامه عدالت همراه شناخته می‌شود، امکان‌پذیر است. برای دسترسی به این امکان، کاربر باید ابتدا برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل عدالت همراه را دانلود و نصب کند. سپس برای ورود به برنامه، کد ملی و رمز شخصی خود را وارد کند. پس از ورود به سامانه ابلاغ با استفاده از گوشی، می‌توانید از قسمت ابلاغ‌های الکترونیکی، به مشاهده ابلاغیه با کد ملی با موبایل بصورت آنلاین بپردازید.

برای دریافت برنامه‌ مشاهده ابلاغیه با رمز شخصی و با موبایل یا همان برنامه عدالت همراه ارائه شده توسط قوه قضاییه و دریافت ابلاغیه از سامانه ابلاغ با استفاده از گوشی، لازم است ابتدا به وب‌سایت درگاه ملی قوه قضاییه با آدرس eadl.ir مراجعه نمایید. سپس در بخش خدمات الکترونیک قضایی، گزینه عدالت همراه را انتخاب کنید و در صفحه مربوطه، برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل مناسب با سیستم عامل گوشی خود را دانلود کنید.

آموزش نصب برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل با کد ملی

بعد از دانلود برنامه از لینک بالا از روش زیر اقدام به نصب برنامه کنید.

پرسش های پر تکرار

1- روش ابلاغ اوراق قضایی:
با طراحی سامانه‌ای با عنوان “سامانه ثنا”، ابلاغیه‌ها به صورت الکترونیکی در حساب کاربری اشخاص قرار می‌گیرد. جزئیات بیشتر در مقاله مورد بحث ذکر شده است.

2- نحوه مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی از طریق سامانه ثنا:
افرادی که می‌خواهند مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی ثنا خود را ببینند، ابتدا باید وارد سایت سامانه خدمات الکترونیک قضایی یا سامانه ثنا شوند. سپس در بخش “سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی” با وارد کردن کد ملی و رمز شخصی خود، ابلاغیه‌ها را مشاهده و دریافت می‌کنند. جزئیات بیشتر در مقاله توضیح داده شده است.

3- ضرورت ثبت نام برای مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی:
برای مشاهدە ابلاغیه الکترونیکی با کد ملی ابتدا باید مراحل ثبت نام در سامانه ثنا به طور کامل انجام شود. در غیر اینصورت، امکان دسترسی به ابلاغیه‌ها از طریق این سایت وجود ندارد. جزئیات نحوه ثبت نام در این سامانه در مقاله آمده است.

در خصوص مشاهده ابلاغیه الکترونیکی با رمز شخصی و ورود به سامانه ثنا ابلاغ الکترونیکی اگر تجربه یا نظری دارید لطفا در بخش کامنتها با ما به اشتراک بگذارید و در بخش آموزشی با ما همراه باشید.


اشتراک گذاری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. محمد امین گفت:

  خیلی ممنون عالی بود کارم راه افتاد سپاس

  1. arshavir گفت:

   با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز خوشحالیم که مورد استفادتون قرار گرفته

 2. فربد گفت:

  عالی بود واقعا ممنون من برا ثبت در ثنا به مشکل خورده بودم تونستم با این مقاله هم اسن کارم انجام بدم همه بقیه کار های اداری خودمو

  1. arshavir گفت:

   با سلام و احترام
   خوشحالیم که مقاله براتون مفید بوده دوست عزیز

 3. Taha گفت:

  عالی و کامل مطلب کاربردی بود

  1. arshavir گفت:

   سلام عزیز
   خوشحالیم که مورد استفادتون قرار گرفته

 4. مجتبی گفت:

  ممنون خیلی مطالب مفید بود

  1. arshavir گفت:

   خوشحالیم که مورد توجهتون قرار گرفته

 5. محمدی گفت:

  سلام با گوشی چطور میتوانم ثبت نام کنم هر کار میکنم رمز برای من ارسال نمیشود

 6. عماد گفت:

  عالی ممنون

  1. arshavir گفت:

   با سلام احترام
   خوشحالیم مورد توجهتون قرار گرفته

 7. سمانه اسدی گفت:

  سلام درود، من هر بار وارد سایت میشم برای دریافت ابلاغیه عدم سوپیشینه میزنه خطا در بازیابی اطلاعت، دلیلش چی می تونه باشه؟

  1. arshavir گفت:

   با سلام و احترام
   برای این کار ابتدا داخل سامانه ثنا ثبتنام کنید و بعد ورود به سامانه های قوه قضائیه وارد صفحه اصلی عدل ایران (Adliran.ir) شده و در پایین ابلاغیه سوئ پیشینه را بزنید در صفحه باز شده کد ملی و رمزی که در سامانه ثنا زدین رو بزنید وارد سامانه ابلاغیه سوء پیشینه خواهید شد.
   موفق و پیروز باشید